Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Úľanským chotárom

 6.3.2015

 

Plná výbavaZima sa pomaly uberá preč a nahrádza ju jar. A hneď jeden z prvých teplých dní sme využili na odlov niekoľkých kešiek zo série Úľanským Chotárom. Séria sa nachádza v okolí Pustých Úľany. Celý okruh obsahuje presne 36 keší + dve kešky, ktoré síce niesú súčasťou série, ale nachádzajú sa taktiež v týchto miestach.

Autom sme sa zviezli na koniec obce Nový Dvor a tu sme auto odparkovali. Poľná cesta síce vedie až k lesu, ale mali sme obavy či nebude príliš premočená, keďže dni predtým pršalo. Až keď sme boli v polceste k lesnej križovatke sme si uvedomili, že cesta je v pohode zjazdná a tak som sa nakoniec pre auto vrátila a odparkovala tu. Po krátkej príprave sme vyrazili za prvým bodom.

Prvá zastávka bola keš s názvom "Tenistov poklad". Je to jedna zo spomínanej dvojice, ktorá nepatrí do série. Vybrali sme sa teda za šípkou v GPS lesnou cestou, ktorú z jednej strany lemoval les a z druhej malý potok Bučianka. Aké bolo naše prekvapenie, keď sme podľa súradníc boli na mieste, ale z nesprávnej strany potoka... Po čítaní logov ku keške sme aspoň boli radi, že niesme ani náhodou jediný :)

Tak teda naspäť a obísť to z druhej strany. Tu už sme keš rýchlo našli pri veľkom strome. Úspešne sme sa zalogovali a pomaly sa pobrali k bodu dva - keš zo série s číslom 17.

Príjemnou lesnou cestičkou sme zamierili k miestu a v diaľi sme zbadali stádo asi desiatich srniek. Ušli však skôr, ako som stihla zapnúť fotoaparát.

Táto krabička obzvlášť potešila, vďaka peknému a nápaditému spracovaniu. Na lúčke som si po logovaní dopriala desiatu, doplnila tekutiny a hor sa za ďalším pokladom.

Bombové jamyCesta po daždi

Stromoradie

Keš so zaujímavým názvom "Bombové jamy" nás zaviedla späť na cestičku, po ktorej sme išli pri hľadaní Tenistovho pokladu. Viedla však ďalej a potom priamo do hustého lesa. Našťastie v tomto období les ešte len pomaly ožíva a tak sme sa nemuseli predierať pralesom atakovaný zo všetkých strán komármi a inými príjemnými stvoreniami. Až hlboko v lese, neďaleko poľovníckeho posedu sa pred nami vynorili spomínané jamy, alebo inak séria mini jazierok. Zaujímavosťou je, že skoro v každej jame mala voda inú farbu. čo sa týka vzniku týchto kráterov, tak existuje niekoľko teórii. Buď vznikli po bombardovaní počas vojny, alebo po vojne tu likvidovali muníciu, alebo sem spadol meteorit. Vyberte si ;)

Cestou späť sme si to skrátili okolo posedu a po chvíli sme boli späť na lesnej ceste. Tu sme si povedali, že na dnes stačilo (teda, hlavne otcovi) a zamierili sme k autu. Pri aute mi to ale nedalo a ešte raz som hodila očkom do mapy a hľa! Len 300 metrov od nás bola keš zo série - čislo 18. Bola by škoda nechať ju len tak a tak sme dali bahot na chrbát a pohli sa v smere šípky. Tu na kraji lesa, opäť pri strome, na nás už netrpezlivo čakala krabička.

Táto bola už naozaj na dnes posledná, ale sériu si určite prídeme dokončiť celú v lete, pekne na bicykli. Predsa len, celý okruh má cca 26 km, čo je na pešiu prechádzku celkom dosť.

Aj napriek skorej jari miesto ponúka príjemnú prechádzku, zaujímavé miesta a krásnu prírodu. Neveríte?

Tak si pozrite galériu TU.