Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Úľanským chotárom, časť druhá...

 

16.6.2016

Cesta ku keške...Do našich končín konečne naplno zavítala jar a my sme opäť mohli začať s našimi kešerskými výletmi. Rok po prvej návšteve chotára v okolí Pustých Úľan nastal čas na ďalšiu návštevu tohoto zaujímavého miesta. Tentoraz aj s novou členkou našej georodiny - malou Rebekou.

Séria kešiek pod názvom "Úľanským chotárom" Vás povedie cez celé územie lesov, hájov a rybníkov v katastri obce. Séria je prezentovaná v listingu  ako cyklotrasa, ale dá sa prejsť aj pešo. Je to príjemná, ale celkom dlhá prechádzka, ktorá celá meria asi 25 kilometrov. Je teda dobré si ju v prípade pešej prechádzky rozdeliť na dva dni. 

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Úľanským chotárom

 6.3.2015

 

Plná výbavaZima sa pomaly uberá preč a nahrádza ju jar. A hneď jeden z prvých teplých dní sme využili na odlov niekoľkých kešiek zo série Úľanským Chotárom. Séria sa nachádza v okolí Pustých Úľany. Celý okruh obsahuje presne 36 keší + dve kešky, ktoré síce niesú súčasťou série, ale nachádzajú sa taktiež v týchto miestach.

Autom sme sa zviezli na koniec obce Nový Dvor a tu sme auto odparkovali. Poľná cesta síce vedie až k lesu, ale mali sme obavy či nebude príliš premočená, keďže dni predtým pršalo. Až keď sme boli v polceste k lesnej križovatke sme si uvedomili, že cesta je v pohode zjazdná a tak som sa nakoniec pre auto vrátila a odparkovala tu. Po krátkej príprave sme vyrazili za prvým bodom.

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Včelárska paseka

 16.8.2014


Rôzne typy úľovLen čo by kameňom dohodil od domu sa nachádza veľmi pekné a zaujímavé miesto - múzeum včelárstva v Kraľovej pri Senci, v geocachingovom svete známe aj ako Včelárska paseka. Prečo? Samozrejme že dôvodom je keška venovaná práve tomuto miestu.

Keška je z kategórie "multicache", čo znamená, že na finálne súradnice budeme potrebovať dané miesto navštíviť a nájsť správny vzorec.