Táto cesta je súčasťou žltej cyklotrasy z Pezinka do Senca, ktorá nesie číslo 8006. Tu už je premávka veľmi riedka. Po ceste pôjdete cca 4,5 kilometra a dokonca si doprajete aj stúpanie. Áno, dobre čítate - cesta pôjde hore. Na konci stúpania som si vyžiadala prvú prestávku, keďže vzhľadom na moju kondíciu som mala pocit, že som práve vyšliapala na Gerlach! No fakt... Po vydýchaní a opätovnom nájdení môjho dychu sme pokračovali. Trasa tu už vedie aj popri lese a pohodovým tempom sme dorazili do Svätého Martina. Tu hneď na prvej odbočke doľava odbočíte a po chvíli popri posledných domoch vojdete na poľnú cestu. Tá vás zavedie malebným prostredím Podunajska až k rázcestiu pri lese. My pokračujeme po žltej, čiže vľavo. Po asi 5 minútach vchádzame do lesa. Nachádza sa tu značenie cyklotrasy, takže určite nezablúdite. Vychutnávame si pohodovú jazdu Šenkvickým hájom, keď tu zrazu z prava počujeme v lese nejaké šuchotanie. Brzdíme a sledujeme rodinku asi piatich diviakov aj s mláďatami. Hups! Modlíme sa, že si nás nevšimnú a nerozhodnú sa nás trocha vyténovať. Asi 10 metrov pred nami prebehnú na druhú stranu a zmiznú v lese. Alebo nie? Rýchlo sme sadli na bicykle a šliapli do pedálov. Aká únava? V tej chvíli som žiadnu necítila... Chválabohu to už na koniec lesa nebolo ďaleko a po chvíli sme sa opäť ocitli na poli. Tu sme zastavili a predýchavali stretnutie s rodinkou...

Studňa vo VinočnomRybník

Ďalej pokračujeme stále po žltej popri poli až sa ocitneme na asfaltke vo Viničnom. Tu sa nachádza aj Cyklo bufet, ktorý však bol zatvorený - asi skončila sezóna. Pokračovali sme na hlavnú cestu a zastavili sme pri studni. Doma som googlila ale nič som o tejto studni nenašla.

Od studne sme pokračovali k miestnemu rybníku. Cesta k nemu vedie popri futbalovom štadióne. Cesta ide okolo celého rybníka, tak sme si ho prešli celý. Nastal čas na osvieženie a nejaké dobytie energie. Zakotvili sne v Gól pube, ktorý sa nachádza priamo na štadióne. Odporúčam si dať výborne plnené pizza štangle. My sme dnes mali chuť na Hawaii pizzu a dobrú čapovanú kofolku.

Po dobrom obede bol čas pohnúť sa ďalej. Po diviačej story z lesa, sme sa rozhodli ísť späť opačnou stranou, čiže na Slovenský Grob. Vrátili sme sa na hlavnú cestu a na križovatke zabočili vpravo. Nepokračovali6sme však až do Grobu, ale kúsok za dedinou zišli z hlavnej vľavo na betónovú cestu cez pole. Táto vás zavedie stále rovno až do Veľkého Bielu. Tu sme sa napojili na cestu vedúcu do Senca a pred Billou sme výlet ukončili.

Vrelo odporúčam túto trasu, na ktorej sa môžete kochať nad peknými výhľadmi na krajinu. Väčšinu trasy idete po asfaltke, alebo poľnej ceste, trošku ťažší terén je len úsek cez les. A pozor na diviaky! Obec Viničné tiež určite ponúka veľa zaujímavého. Kto by si chcel vychutnať viac lesného dobrodružstva, kľudne sa v ňom môže povoziť hore dole. Cestičiek je tu viac ako dosť. Pozor však na diviaky! Hlavne v tomto období, keď majú mláďatá.

My si určite túto peknú trasu niekedy zopakujeme.

Na záver vás pozývam prezrieť si fotogalériu, pretože fotky povedia určite viac ako vety. Tak šup SEM.