Tu už auto stretnete len občas. Treba povedať, že táto cesta je zároveň najnovšia značená cyklotrasa v okrese Senec. Vedie z Pezinka až do Jelky k Malému Dunaju. Celá trasa je niečo cez 30 km dlhá. Ja som sa na ňu napojila práve na ceste vedúcej k tigrom. Myslím že Oázu Sibírskeho tigra nikomu netreba veľmi predstavovať. Ak sa však niekto taký nájde, tak odporúčam navštíviť oficiálny web tigre19.webnode.sk

Naozaj vrelo odporúčam sa tu zastaviť a pozrieť si tieto krásne a majestátne šelmy.

Pole  Štrková cesta

Keďže je pondelok a mimo letných prázdnin je Oáza otvorená pre návštevy iba počas víkendu, len prejdem okolo a pokračujem po modrej značke do obce Hurbanova Ves. Prechádzam popri výbehu s dvoma koňmi a opäť odbáčam vľavo po betónovej ceste. Za okamih som opäť obklopená len poliami. Po ľavej strane sa začína spomedzi stromov objavovať Malý Dunaj. Po chvíli nájdem odbočku z cesty k vode a dávam si vytúženú pauzu. Vychutnám si pohľad na zákutia Lužných lesov popri toku a pokračujem ďalej.

Pokračujem stále po modrej až k ďalšej odbočke kúsok pred Jelkou. Odbočujem vľavo ako inak, a štrkov ou cestou vedúcou cez pole sa dostávam na hlavnú cestu z Jelky do Hrubej Borše. To je druhý a posledný úsek trasy po hlavnej ceste.

Celý okruh má necelých 16 kilometrov a zvládne ho naozaj každý. Kto by chcel, môže pokračovať ďalej po modrej značke až do Jelky, kde je cieľ cyklotrasy.

Celá trasa ide po asfaltových alebo betónových cestách, iba úsek cez polia je štrková poľná cestička. Trasa je vhodná pre horské, prípadne trekingové bicykle, nakoľko betónové úseky sú trochu rozbité.

Tak hor sa do sedla a preskúmajte kúsok Podunajska.

Fotky z výjazdu nájdete v galérii.